Страховий агент допомагає вибрати правильну послугу в сфері страхування. Саме він розповість, який вам потрібен поліс, щоб застрахувати життя, а який — щоб убезпечити майно.
Страховик — посередник між клієнтом і страховою компанією. Робота страхового агента має багато спільного з менеджером з продажу — йому треба продати поліси страхування.
Агент шукає нових клієнтів або працює з базою вже наявних. Він підбирає для кожного індивідуальний поліс, консультує з усіх питань, укладає договори і потім супроводжує клієнта протягом дії контракту.
Також в обов’язки страхового агента входить:
- оцінка платоспроможності клієнта;
- оформлення супровідноі документації;
- аналіз і забезпечення страхових виплат, якщо стався страховий випадок;
- регулювання суперечок про розмір компенсації.
Специфіка роботи може відрізнятися в залежності від сфери діяльності страхового агента. Є 4 основних напрямки: майно, життя і здоров’я, фінансові ризики, страхування відповідальності.
Які навички потрібні страховому агенту
Найголовніше — це знання свого продукту і вміння подати його так, щоб зацікавити клієнта. Адже саме від цього і залежить винагорода, яку отримає страховий агент. А ще він повинен знати законодавство і мати базові знання в галузі фінансів.
Страховику необхідно розвивати soft skills:
- врівноваженість;
- впевненість в собі;
- пунктуальність;
- вміння налагоджувати контакти, викликати прихильність до себе;
- наполегливість, але не нахабство;
- швидка реакція на непередбачені обставини;
- вміння працювати із запереченнями.
Переваги в роботі страхового агента
- Гнучкий графік роботи, який формує сам агент.
- Можливість самому регулювати рівень доходу.
- Перспективи кар’єрного росту.
- Можна поєднувати з іншою діяльністю, поки напрацьовується клієнтська база.
Страхові агенти — поки не найпопулярніша професія, але все більше людей замислюються про те, як убезпечити себе в разі форс-мажорів, тому знаходяться в пошуку фахівців потрібного профілю.
Щоб працювати страховим агентом, досить пройти курси від компанії та продовжувати роботу з ментором. Але щоб навчання далося легко, краще отримати вищу освіту в сфері фінансів, права, соціального управління.
Страховому агенту постійно необхідно удосконалювати свої навички, тому треба відвідувати курси для підвищення кваліфікації та поліпшення soft skills.