оп

Молодим людям, перед якими стоїть питання вибору професії, корисно знати, що фахівці з безпеки інформаційних і комунікаційних систем є спеціалістами у сферах систем захисту інформації, організації режиму секретності та захисту секретної інформації. Вони мають високий рівень знань комп’ютерної техніки, програмних та технічних засобів, навички програмування, адміністрування та налагодження мереж.  

До сфери професійної діяльності фахівців даного напряму належать спеціалізовані підрозділи, які займаються питаннями забезпечення приватної чи національної безпеки: банківська система; фінансові та фіскальні органи, митниця; державні та приватні підприємства; телефонні компанії із сучасними мережами зв’язку і передачі даних; підприємства, які використовують автоматизовані інформаційні системи та системи прийняття рішень; компанії, що займаються розробкою програмного забезпечення тощо.

Фахівці з систем технічного захисту інформації займаються:

- аналізом загроз витоку інформації каналами технічних розвідок, супроводженням моделей технічних розвідок інформації у сферах оборони державної безпеки;

- нормуванням та оцінюванням стану технічного захисту об’єктів інформаційної діяльності;

-  атестацією комплексів технічного захисту інформації; створенням нормативно-правової бази у сфері технічного захисту інформації.

Професійні можливості полягають в експлуатації, модернізації та ремонті засобів технічного захисту інформації; протидії засобам технічної розвідки; створенні комплексних систем захисту інформації з обмеженим доступом; захистом інформації в комп’ютерних та інших технічних засобах.

Бажаємо вдало здійснити свій вибір!