Саме слово прийшло до нас з англійської мови – summary означає зведення, коротку інформацію чи резюме (але не у значенні резюме для працевлаштування, а сумарний підсумок сказаного). У сфері працевлаштування цим словом називають коротке повідомлення про претендента, яке передає найважливішу інформацію про нього, змушує звернути увагу на кандидата.

Саммарі можна порівняти з короткою інформацією про себе у соцмережах або у додатку для знайомств. Цей текст має бути інформативним, оригінальним і незабутнім.

Саммарі може виглядати як розповідь в 1-2 абзацах або як список привабливих якостей та головних досягнень, з яскравими прикладами, які найкраще представлять вас. А ще в саммарі краще писати не про те, чого ви хочете досягти на запропонованій посаді, а про те, чим можете бути корисним майбутньому роботодавцю.

Розглянемо приклад саммарі: «Завжди досягаю кращих результатів: за 2 роки став старшим менеджером. Колишній керівник високо оцінював мої комунікативні та організаторські здібності. Віддаю перевагу професійним новинкам: буду радий допомогти з впровадженням нового програмного забезпечення, щоб автоматизувати обробку замовлень клієнтів».

Де можна використовувати саммарі?

  • У резюме замість мети. Вказувати ціль у резюме — застарілий прийом. Тепер можна додати замість мети саммарі. Завдяки цьому невеликому блоку рекрутер зможе заочно з вами познайомитися, і при цьому саммарі запросить його ознайомитися з усім, що ви написали про себе далі в резюме. Це як хороший пролог до книги, який інтригує та змушує читати далі.
  • У супровідному листі. Відгукуватися на вакансію краще із супровідним листом. І  правильний супровідний лист — це частково саммарі. Функція та ж – зацікавити ейчара у прочитанні вашого резюме.
  • У блоці "Додаткова інформація" в резюме. У такому разі ваша коротка розповідь про себе і те, що ви можете запропонувати компанії, стане чудовим завершальним акордом усьому, що вказано вище.
  • Під час співбесіди - у відповідь на прохання розповісти про себе.