Тракторист-машиніст — це водій трактора. І якщо ви думали, що трактористи потрібні тільки в сільському господарстві, нам є чим вас здивувати.

Перший і головний обов’язок — керувати трактором. Другий, і не менш важливий, — це догляд за машиною: лагодити її, готувати до роботи, тримати в чистоті й порядку.

Трактор — дуже корисний винахід людини, що полегшив і прискорив процеси в безлічі галузей праці, не тільки в сільському господарстві. Тому обов’язки оператора трактора, різноманітні й залежать від місця, де він працює.

Почнемо все ж з сільського господарства. Професіонали виконують такі роботи:

займаються підготовкою полів до посіву, різними меліоративними заходами;

беруть активну участь у посівній кампанії;

проводять удобрювання посівів і знищення шкідників на полях;

займаються збором і перевезенням врожаю;

готують корми, транспортують їх на тваринницькі ферми.

Крім фермерських підприємств трактористи задіяні в лісових господарствах, де займаються проріджуванням насаджень, лісозаготівлею. А ще вони задіяні на будівництві, на заводах, у гірничій промисловості (наприклад, на вугледобувних шахтах). Ще трактористи задіяні в житлово-комунальній сфері — це вони керують снігоприбиральною технікою і риють котловани для прокладки комунікацій.

          Залежно від досвіду, можливості виконувати більш складні операції трактористам-машиністам привласнюють розряд — від 2-го до 5-го.

Які навички потрібні трактористу-машиністу.

1.Профільна освіта.

2.Наявність водійського посвідчення тракториста-машиніста відповідної категорії, вміння керувати різними видами техніки.

3.Гарне фізичне здоров’я, витривалість, працездатність.

4.Уважність, відповідальність, швидка реакція.

Переваги  в роботі тракториста-машиніста.

Затребувана в багатьох галузях професія.

Може бути досить прибутковою.

Зацікавить усіх, кому подобається працювати з технікою (тим паче, що сучасні трактори й комбайни дуже технологічні).

Найбільш затребувані трактористи в сільському господарстві.

Є й інші галузі, де дуже потребують операторів тракторів — будівництво, гірничодобувна промисловість, лісове господарство тощо.

Щоб стати трактористом-машиністом, потрібно закінчити професійно-технічне училище, технікум або коледж. Там навчать не тільки керувати трактором, але й обслуговувати його.Також існують курси трактористів-машиністів.