В залежності від цілей і задач відбору претендентів на посаду роботодавці можуть використовувати відповідні типи співбесід. У вітчизняній та зарубіжній літературі авторами представлені різні класифікації.  Отже, пропонуємо розглянути класифікацію співбесіди  за її структурою.

Структурована. При проведенні співбесіди даного виду використовується попередньо визначений перелік питань, складений на основі критеріїв вимог до кандидатів на певну посаду. Зазвичай, питання вказуються на спеціальному бланку. Такий підхід до інтерв'ю не дає достатнього уявлення про кандидата, тому кадровики використовують його при відборі з великою кількістю претендентів, коли немає можливості виділити достатньо часу на проведення первинної співбесіди.

 Напівструктурована. При проведенні співбесіди даного виду заздалегідь готуються тільки основні питання, що забезпечують схематичність бесіди. Відповіді даються у вільній формі. Спеціаліст, що проводить інтерв'ю, може зосереджувати увагу на окремих питаннях, пропонуючи претендентові відповісти на них більш докладно. Проведення такого інтерв'ю вимагає спеціальної підготовки, основаної на вивченні анкетних даних претендента.

 Неструктурована співбесіда проводиться у вільній формі і передбачає лише попереднє визначення тем майбутньої бесіди. Цей підхід використовують тільки досвідчені інтерв'юери, тому що вільний хід бесіди, що будується з урахуванням ситуації, може відхилити її від теми. У результаті мета співбесіди може бути не досягнута.