Біографічна співбесіда базується на анкетних даних кандидата і зводиться до питань, що стосуються попередньої роботи та навчання претендента. Недоліком такої співбесіди є те, що вона не дає можливості побачити реальну ситуацію.

Ситуаційна співбесіда полягає в обіграванні моделі розв'язання конкретної ситуації. При цьому кандидат має викласти своє бачення розв'язання проблеми. Як правило, ситуація пов'язується з майбутньою професійною діяльністю. Така співбесіда дає можливість оцінити практичні вміння та навички.

На критеріальній співбесіді кандидатові задаються запитання, пов'язані з ситуацією в майбутній професійній діяльності. Причому його відповіді порівнюються з уже встановленими критеріями. Основні переваги такої співбесіди — можливість оцінити дії у змодельованій професійній діяльності, а також, керуючись виробленими критеріями, систематизувати їх у порядку одержання результатів. Недоліком такої співбесіди є обмеженість оцінюваних характеристик особи, що проходить співбесіду.

Окремим типом співбесіди, яку не можна віднести до будь-якої з ознак класифікації, є стресова співбесіда. Даний вид інтерв’ю визначається за специфічною методикою його проведення в умовах спеціально змодельованої емоційно напруженої обстановки. В ході інтерв’ю HR-менеджер намагаються вивести кандидата з себе, поставивши його у максимально незручні ситуації за допомогою важких запитань.