Вже традиційними стають заходи для людей старших 45 років.

Дням відповідний семінар-тренінг з розвитку навичок «Soft skills» відбувся у Черкаському міському центрі зайнятості для 15 безробітних за участю начальника відділу обслуговування громадян № 1 (сервісного центру) Пенсійного Фонду України Наталії Сергієнко. 

Учасники дізналися про зміни стосовно підвищення пенсійного віку, трудового стажу для оформлення пенсії, зарахування до стажу періоду перебування на обліку в службі зайнятості тощо.

Пані Наталія зауважила, що є пряма залежність між офіційним працевлаштуванням з легальними заробітками і майбутніми соціальними  виплатами та порадила користуватись веб-порталом Пенсійного фонду для самоконтролю власних даних.

Крім об’єктивних факторів, що стримують працевлаштування осіб передпенсійного віку, є й суб’єктивні.

Тому метою заходу стало підвищення внутрішньої мотивації до активного і зацікавленого пошуку роботи та усвідомлення переваг активної робочої зайнятості перед пасивним «очікуванням пенсії».

Програма заходу зацікавила слухачів, велася дискусія з питань усвідомлення потреб і цінностей у власному житті.

Учасники прийшли до висновку, що коли є мета – з’являється і план її реалізації. Кожна людина визначає чинники своєї мети: заробітна плата, транспортна доступність, лояльність керівництва, атмосфера в колективі тощо. Залежно від цього людина приймає рішення своєї подальшої траєкторії руху до мети.

Черкаський міський центр зайнятості