Відеорезюме — відеоролик тривалістю до 3-х хвилин, що містить інформацію про навички, досвід, інтереси претендента та відповідає на запитання, чому саме він є найкращим кандидатом на вакансію.

  1. Відеорезюме має бути коротким, але інформативним. Не створюйте резюме просто так, в нікуди. Воно має відповідати конкретній посаді в конкретній компанії. Не витрачайте марно чужий час, тривалість -  від 1 до 3 хвилин. Відео-резюме повинно розкривати і показувати вас з найкращої сторони. Розкажіть, що ви можете зробити для роботодавця, чому варто взяти саме вас на роботу.
  2. Не бійтеся творчого підходу, додайте трохи гумору. Будьте креативними, але професійними. Не відходьте занадто далеко від ділового стилю спілкування.
  3. Ваш зовнішній вигляд повинен відповідати вакансії, на яку ви претендуєте. 
  4. Відеорезюме не повинно мати вигляд простої «начитки» його текстової версії. Хоча, вам потрібно буде підготуватися до зйомки та запису основних моментів, але говорити під час цього ви повинні природно і в невимушеній формі. Адже такий вид презентації, насамперед, спрямований на подання вас у вигідному світлі.
  5. Зйомку потрібно проводити в діловій обстановці, яка повинна нагадувати офіс і бути далеко від різних джерел шуму. Також намагайтеся уникнути шелесту вашого одягу та інших сторонніх звуків, які можуть негативно позначитися на якості відзнятого матеріалу.
  6. Можна знімати ролик у форматі відповіді на поставлені питання, які задає інтерв’юер, який може знаходитися як у кадрі, так і поза ним.
  7. Як і звичайне резюме, відеорезюме розділяється на декілька частин. Потрібно спочатку представитися, назвати вакансію, на яку ви претендуєте (мета пошуку роботи), можна коротко розповісти про досвід роботи, який ви маєте. Потім розкажіть трохи про особисті якості та захоплення.
  8. Постарайтеся креативно відповісти на стандартні запитання, які найчастіше задають на  співбесіді.
  9. Коли будете розповідати про свої досягнення в минулому, то обов’язково слід звернути увагу й на те, що ви зможете і плануєте досягти на своєму новому робочому місці.
  10. Наприкінці  вашого відеорезюме повинні бути титри, в яких вказані ваші контактні дані. У ряді випадків деякі претенденти, для того, щоб трохи розрядити атмосферу в самому кінці ролика розміщують ляпи, які відбуваються під час будь-якої зйомки.
  11. Вся важлива інформація повинна бути представлена в самому початку вашого відеорезюме, а інформацію другорядного характеру залишайте наостанок.
  12. Робіть відеорезюме для кожного роботодавця окремо, при цьому розставляючи акценти для кожної з вакансій. Своє відеорезюме краще всього розміщувати на спеціалізованих сайтах рекрутингових компаній, тільки в не відкритому доступі, а щоб ролик був доступний тільки зареєстрованим на відповідному сайті роботодавцям.

 

Деякі поради щодо складання відеорезюме:

Запам'ятайте, найголовніше при запису відео - це те, що  відео надає інформацію  про вас, як про співробітника, а резюме  несе інформацію про вас як про фахівця певної галузі.

1.  Не дублюйте інформацію з резюме з датами та цифрами, а розповідайте про себе, свої досягнення в житті, свої захоплення, про  погляди на життя.

3.  По можливості використовуйте заздалегідь складений текст.

4.  Намагайтеся, щоб мова і рухи в кадрі були гармонійними.

5.  Прагніть періодично міняти ракурс зйомки.

6.  Одяг не має бути білим, чорним, в дрібну сітку, смужку, орнамент тощо.

Думайте,  як Ваш одяг буде  виглядати на обраному фоні.

7.   Подбайте про освітлення приміщення.

Отже, відеорезюме - відмінний спосіб заявити про себе роботодавцю і виділитися серед натовпу претендентів на бажану посаду. Використайте свій потенціал на повну та не бійтесь експериментувати і вам усміхнеться удача.