Без інформаційних технологій (IT) неможливо уявити собі наше життя. І чим далі людство розвиває комп'ютерні системи, тим більше наше життя залежить від їх надійності і захищеності. Щоб працювати в сфері IT, забезпечувати безпеку функціонування інформаційних систем, необхідно володіти багатьма якостями, зокрема, вміти концентруватися і миттєво перемикатися з одного виду роботи на іншій; швидко знаходити оптимальні рішення і однаково добре справлятися як з рутинною роботою, так і з творчими завданнями; бути спокійним і терплячим.

  Галузь IT досить динамічна і демократична, але успіху досягають лише ті, хто добре орієнтується в тонкощах своєї справи. Працевлаштуватися в цій сфері цілком реально, головне - щоб претендент відповідав усім поставленим вимогам, мав бажання виконувати завдання якісно і вчасно.

  Навчають IT-фахівців у різних навчальних закладах. Навіть маючи базову вищу освіту, можна влаштуватися фахівцем з IT, консультантом з використання програмного забезпечення, виконувати іншу аналогічну роботу. Щоб піднятися на більш високий рівень необхідно мати не тільки повну вищу технічну освіту, але і пройти додаткові курси або отримати сертифікат у розробників програмного забезпечення або постачальників устаткування.

Чим далі розвивається ринок IT, тим простіше в ньому орієнтуються прості користувачі, в тому числі клієнти. Тому найчастіше вони висувають вимоги і до якості кінцевого продукту, і до рівня підготовки фахівців. Але жоден ВНЗ, звичайно, не в змозі встигнути за всіма новинками передових технологій. Тому IT-спеціаліст, повинен любити і розуміти техніку, відчувати тенденції її розвитку, цікавитися усіма змінами, що відбуваються тут, передбачати, що буде актуальним в найближчому майбутньому і активізувати свою діяльність в цьому напрямку.

  Кар'єра IT-фахівця може розвиватися в декількох напрямках. Наприклад, спочатку - рядовий співробітник відділу безпеки, потім - аналітик, потім - керівник. Можна й далі підніматися по службовим сходам у своїй фірмі, а можна стати, наприклад, консультантом з безпеки - як незалежним, так і працюючим в штаті спеціальної консалтингової компанії.  Труднощі подібної роботи полягають у великій відповідальності, яку несе співробітник відділу безпеки. У його руках зосереджені значні матеріальні засоби, а часто і життя людей. Потрібно бути на крок попереду хакерів і творців вірусів. Крім того, важливо передбачати всі помилки, які можуть здійснити співробітники, починаючи від використання принесених з дому інформаційних носіїв і небезпечних подорожей по Інтернету, і закінчуючи спробами передачі конфіденційної інформації.

        Бути людиною, яка забезпечує безпеку інформаційної системи, почесно і престижно. І якщо ви вирішили, що це і є та сфера діяльності, в якій хотіли б самореалізуватися в професійному плані, бажаємо успіху!