Існує кілька видів проведення попередніх співбесід, серед яких найбільш поширеними є:

1. Індивідуальна співбесіда.

Під час такої співбесіді HR-менеджери проводить з кожним претендентом особисту бесіду, при якій встановлюється довірливий контакт.

2. Групова співбесіда.

Групові співбесіди бувають двох видів:

а) один інтерв’юер спілкується з групою кандидатів;

б) декілька співробітників підприємства проводять співбесіду з одним кандидатом.

Групова співбесіда дає чудову можливість подивитися, як претендент поводить себе в колективі, чи може він керувати собою, а також оцінити його поведінку в стресових ситуаціях. Також групову співбесіду проводять, коли кандидата на певну посаду необхідно перевірити на наявність вузькопрофесійних знань, які HR-менеджер не може визначити сам. Для цього запрошуються співробітники відділу, для якого підбирається кандидат.

Співбесіда має бути правильно організована та допомогти виявити такі професійні і особисті характеристики кандидата на посаду.

3.Попередня співбесіда.

Метою такої співбесіди є отримання додаткової інформації про здобувача ще до повної співбесіди і передбачає первинне «відсіювання» з метою відбору із загальної маси кандидатів тих, які в подальшому будуть проходити індивідуальні бесіди.

Існує безліч різновидів попередньої співбесіди, наприклад: телефонна, очна, письмова.

4. Відбіркова співбесіда.

Відбіркова співбесіда ― це продовження і розвиток обов’язкової зустрічі, яка відбувається між роботодавцем і його потенційним працівником. В інтерв’ю включаються питання, які виявляють уміння і навички працівника. На сьогодні з цією метою часто використовується метод оцінки особистості потенційного працівника.

Грамотно підготовлена і проведена відбіркова співбесіда переслідує три основні цілі, а саме:

  •  отримати інформацію про мотиви і поведінку кандидата, щоб дати правильну оцінку його особистості;
  •  перевірити фактичні дані, які кандидат повідомив про себе, а також цінність і прийнятність його досвіду й кваліфікації;
  •  надати кандидату інформацію про пропоновану роботу і підприємство.

Запам’ятайте: головне об’єктивно проаналізувати свої знання та якості і бути впевненим у собі. Тоді й потенційний працедавець зможе бути у вас впевненим.