оп

Вирішуючи це важливе питання, слід враховувати не лише думку батьків, друзів і знайомих, а, в першу чергу, власні вподобання. Займатися обраною справою доведеться день за днем, протягом, можливо, не одного року, докладаючи максимум зусиль і старань, адже, щоб досягти в житті успіху, потрібно прагнути бути кращим у своїй професії.

Також потрібно чітко визначитися, що очікуєш від майбутньої професії. Для цього необхідно врівноважити професійні та особисті прагнення, а також реальні потреби на ринку праці і запити щодо професійної самореалізації. 

1. Обрана професія і життєві цінності. Наприклад, чи буде вона сприяти духовному зростанню, якщо для вас це є важливим.

2. Життєві плани і обрана професію. Якщо у планах, припустимо, є бажання об'їздити весь світ, то, обравши професію вчителя, навряд чи реально досягти поставленої мети.

3. Назрілі сьогоденні проблеми. Слід зважити, чи є можливість, перш за все матеріальна, навчатися на стаціонарі декілька років? Адже багато професій, наприклад лікаря, актора та інші, не передбачають заочної форми навчання. Також важливо дізнатися наперед, де і в якому місті навчають обраній професії. Якщо у плани, з якихось причин, не входить переїзд на час навчання в інше місто, наприклад, хворіє хтось з батьків і йому потрібна допомога і підтримка, перегляньте свої плани і підберіть щось аналогічне. Можливо, з часом буде можливість освоїти вподобану спеціальність, адже зараз безліч людей здобувають другу освіту, чим заслуговують тільки пошани.

4. Реальне працевлаштування за обраною професією. Вивчіть ринок вакансій на сьогоднішній день і його тенденції з перспективою на період навчання. Чи не буде так, що, провчившись 4-6 років, віддавши масу сил і засобів, доведеться або терміново перенавчатися, або погоджуватися на роботу, яка має віддалене відношення до власної професії, або взагалі його не має. У даному випадку, скоріш за все, не обійтися без консультації фахівця служби зайнятості. Тільки він зможе кваліфіковано розповісти про реалії працевлаштування за обраним фахом та допоможе визначитися з вибором майбутньої професії.