Люди, природно, є істотами соціальними: ми прагнемо дружніх та позитивних взаємодій, так само як потребуємо їжі та води. Тому є сенс стверджувати, що чим кращі наші відносини на роботі, тим щасливішим і продуктивнішим буде наше життя.

Хороші робочі стосунки дають нам ще кілька переваг: наша робота стає більш приємною нам і відповідно ефективнішою, коли ми працюємо у здоровій і доброзичливій атмосфері. Люди частіше йтимуть нам назустріч, будуть підтримувати наші проекти та інновації, поставляться із розумінням до певних труднощів чи проблем.

Добрі стосунки дають нам свободу: замість того, щоб витрачати час і енергію на подолання проблем, пов'язаних з негативними відносинами, ми можемо, навпаки, зосередитись на можливостях.

Хороші стосунки також часто необхідні для розвитку професійності та кар'єри. Зрештою, якщо ваш бос не довіряє вам, навряд чи він розгляне вашу кандидатуру, коли з'явиться нова вакансія. Загалом, ми всі хочемо працювати з людьми, з якими спілкуємося легко і з задоволенням. Розлянемо декілька основних пунктів.

         • Будьте самим собою

Не намагайтеся здаватися краще або гірше, ніж ви є насправді. Також не розповідайте все про себе в перший робочий день – можуть знайтися «доброзичливі» колеги, які використовують цю інформацію проти вас. Найкраще – це бути собою, тільки так ви зможете побудувати довірчі робочі відносини. Будьте щирими і доброзичливими, лише так у вас вийде уникнути конфліктів.

• Не брешіть

Не дозволяйте собі першими починати пліткувати про колег і не беріть участь в подібних обговореннях. Спокійно реагуйте на те, що говорять про вас в колективі – це допоможе вам виглядати гідно в очах інших. Якщо хтось намагається завести з вами неприємну розмову – переводьте все в жарт або змініть тему.

• Розглядайте протилежну точку зору

Якщо на роботі виник спір, то не варто всіма можливими способами відстоювати свою точку зору. Постарайтеся прислухатися до ідей своїх колег. Ви працюєте для процвітання компанії, тому повинні колективно працювати над вирішенням проблем. Демонструйте свою точку зору, толерантно, не ображаючи інших.

• Не скаржтеся начальству

Довіра – це найголовніше у стосунках з колегами. Якщо виник конфлікт – постарайтеся вирішити його мирно, обговорити проблему з колегами. Але не варто мовчати, якщо над вами знущаються або заважають робочому процесу. Не розповідайте начальнику, якщо хтось запізнився на десять хвилин або затримався після обіду – у всіх бувають непередбачені обставини.

• Обідайте разом

Чаювання і спільний обід допомагають розтопити лід. Так ви зможете поспілкуватися в неформальній обстановці. Не соромтеся приносити в офіс саморобні кекси або печиво – впевнені, що в офісі знайдуться справжні ласуни.

• Не заважайте навколишнім

Дотримуйтесь порядку на своєму робочому столі: не розкидайте папери і не залишайте брудні чашки і тарілки. Також не розмовляйте голосно по телефону і не слухайте музику на максимальній гучності. Так ви проявите повагу до своїх колег і покажете, що цінуєте їх особистий простір.

• Забудьте про агресію

Не варто активно виявляти свої емоції і агресивно реагувати на критику. Пам'ятайте, що те, як ви себе ведете, є вашим обличчям. Ви ж не хочете, щоб колеги погано відгукувалися про вас? Якщо вам зробили зауваження, то прийміть його і виправте свої помилки. Але, якщо вам незаслужено зробили догану, з'ясуйте причину і спокійно доведіть свою правоту.