Той факт, що працевлаштуватися без досвіду роботи важко, знають всі. Але при цьому часто не беруть до уваги, що роботодавець оцінює, крім досвіду, і інші якості претендента. Наприклад, ініціативність, бажання працювати, здатність до навчання. Саме на це - і на власну активність - потрібно робити ставку молодому фахівцеві під час пошуку роботи.

Що ж допоможе успішно працевлаштуватися? По-перше, необхідно позбутися  стереотипу, ніби молодий спеціаліст зараз нікому не потрібен. Так, ситуація на ринку праці не з легких, але це лише означає, що потрібно докласти більше зусиль, використовувати більше можливостей, шукати довше.

По-друге, корисним буде стажування. Ви зможете зарекомендувати себе з кращої сторони. Але головне - побачите роботу компанії зсередини. А це колосальний досвід. Хочете продемонструвати свої навички і знання - будь ласка. Стажування чудово підійде для цього!

Крім того, щоб знайти роботу, потрібно попрацювати над складанням резюме. Але досвіду ще немає, що ж написати? Роботодавці в такому випадку звертають увагу на студентську активність кандидатів. Ось на цей пункт робіть акцент. Ну і, звичайно, волонтерська діяльність, участь у різноманітних проектах, наукових розробках тощо.

По-третє, відвідуйте ярмарки вакансій (найчастіше їх організовує служба зайнятості). Ви отримаєте можливість оцінити пропозиції від декількох роботодавців та нагоду заповнити анкету, поставити запитання та отримати на них відповіді безпосередньо від представників кадрової служби підприємства чи організації. Не забудьте запастися роздрукованими резюме - вони вам знадобляться. Відвідавши хоча б декілька таких заходів, ви зрозумієте, що знайти роботу молодому фахівцю цілком реально. А заодно ви зможете дізнатися вимоги роботодавців до претендентів на вакансію, що вас цікавить, оцінити свою відповідність.