В епоху комп’ютерних ігор і соціальних мереж ми все частіше стикаємося з проблемою розвитку комунікативних навичок. Коли всі контакти можна вмістити у віконце чату, нам стає все складніше формувати коло спілкування, знайомитися, заводити друзів, вести переговори зі сторонніми людьми.

Але при цьому вкрай важливим елементом успішності залишаються навички комунікативної діяльності. Ми повинні розмовляти з людьми кожен день, щоб купувати товари та послуги, домовлятися з партнерами і клієнтами, отримувати необхідні емоції від спілкування з друзями. Невміння правильно спілкуватися сильно ускладнює нам життя як в особистих відносинах, так і в спробах будувати кар’єру.

Як же розвинути власні комунікативні навички для успішного працевлаштування?

Не соромтеся першими йти на контакт. Звичайно, потрібно розрізняти, коли можливий співрозмовник не налаштований спілкуватися зовсім. І не плутайте ініціативність з нав’язливістю. Але якщо ви все ж навчитеся переступати через внутрішні страхи (“А раптом ця людина не захоче зі мною розмовляти?”), і почнете самі йти на контакт, то зможете мати велику кількість важливих у вашому житті людей.

Будьте в процесі спілкування постійно. Якщо постійно прагнути до спілкування, починати розмову з незнайомими людьми на вулиці, першими телефонувати друзям, щоб просто поговорити, то з часом це буде даватися все легше і легше, а постійне спілкування з людьми перетвориться в гармонійне доповнення до життя.

Відкиньте очікування і страхи – створюйте своє спілкування самі. Ми йдемо на зустріч з другом, щоб весело провести час, а він виявляється сумним і мовчазним. Не очікуйте певного результату від майбутнього контакту, вчіться імпровізувати. Ми ніколи не можемо наперед знати реакцій і слів наших співрозмовників, тому не повинні заганяти себе в рамки сценаріїв.

Будьте відкриті і не соромтеся своїх емоцій. Часто ми стаємо надмірно сором’язливими і замкнутими тому що занадто багато думаємо про доречність наших почуттів і емоцій. Не бійтеся – показуйте себе. Коли смішно – смійтеся, коли сумно – сумуйте, коли любите – любіть від щирого серця. Висловлюйте свою думку і діліться незвичайними спостереженнями. Завжди знайдуться люди, які не зрозуміють вас – і це нормально. Зате так ви зможете оточити себе справжніми однодумцями.

Отримуйте задоволення від спілкування. Не потрібно себе змушувати – вчіться шукати позитивні моменти і викидати з голови негатив. Замість того, щоб думати про якусь свою невдалу відповідь, краще згадайте, скільки цікавого ви дізналися з розмови або як сміялися над анекдотом. Коли ви будете приділяти більше уваги хорошому, то і результат від спілкування буде позитивним.

Спілкування – це мистецтво, якого ми потребуємо. Кажуть, що ми не любимо робити те, чого не вміємо – і це правда. Навчившись плідному і гармонійному спілкуванню, ми зуміємо любити його і отримувати користь від щоденних розмов з людьми. А ще – знайти гарну роботу і побудувати успішну кар’єру!