Для кожного школяра процес прийняття рішення є стресовим, адже потребує життєвих навиків, роздумів, а також підтримки батьків. Прийняття рішення – такий же навик, як вміння правильно переходити дорогу або робити покупки в магазині. Кожен школяр щодня приймає багато простих рішень. Наприклад, зробити вранці зарядку чи довше поспати, з’їсти на сніданок омлет чи випити чай із бутербродом, взути кросівки чи черевики, робити домашнє завдання чи йти на прогулянку. Такі рішення звичні, кожен приймає їх щодня. Є прості рішення, які приймаються майже без обмірковування. Наприклад, яку книжку прочитати, який сік купити, який фільм переглянути, що вдягнути. Приймаючи прості рішення, зазвичай покладаються на власний смак, уподобання, діють так, як уже діяли раніше, чинять так, як інші. Щодня приймається багато рішень. Прості рішення приймаються швидко, складні потребують обмірковування. На прийняття рішень впливають багато чинників: власні емоції й уподобання, оточуючі люди, реклама, засоби масової інформації. Щоб не ризикувати власним здоров’ям і життям, не зашкодити іншим, треба приймати зважені рішення, уміти критично мислити, протистояти негативним впливам реклами.

Вибір майбутньої професії є одним із найскладніших і найвідповідальніших у житті кожної людини. Старшокласники дуже часто не знають, чого вони хочуть, який фах обрати. Знання про велику кількість професій не є, насправді, значущими для професійного самовизначення. Реальними альтернативами вони стають лише тоді, коли набувають особистісного сенсу і вписуються у контекст власного життєвого світу.

Кожен школяр щосекунди управляє власними діями на основі доступної інформацією. Тому тільки від тебе залежить твоє майбутнє, від твого рішення, ким стати, який фах зробить тебе по-справжньому щасливим. Постав перед собою мету бути освіченим і успішним. Прийняття складних рішень не завжди відбувається інтуїтивно, і цьому навику потрібно вчитися. Навики приймати рішення потрібно прививати з раннього віку і по мірі того, як вони стануть дорослими зможуть приймати більш складні рішення. Вже коли людина правильно оцінює ситуацію, вміє зважити усі «за» і «проти», визначити план дій, може приймати складні рішення.

Процес прийняття рішень складається з таких етапів:

 - визначення цілей;

 - виявлення проблеми;

- одержання необхідної інформації;

- розгляд можливих альтернатив рішення;

- вибір оптимальної альтернативи;

- розробка заходів на виконання рішення;

 - розподіл повноважень та відповідальності за реалізацію рішення;

- оцінки прийнятого рішення;

 - корегування дій за результатами оцінки його реалізації.