Лікувати людей почесно і відповідально, проте навчатися на лікаря - довго і важко. Цей непростий крок вимагає багаторазового зважування всіх «за» і «проти» та впевненості в тому, що медицина - ваше покликання. Випадкові люди в цій професії не приживаються.

Щоб стати гарним лікарем, недостатньо відповідної освіти. Для успіху необхідно покликання - особлива схильність до професії, вміння дивитися в корінь проблеми, проявляти відповідальність і небайдужість.

Для лікаря є кілька основних видів професійого спрямування. По-перше, лікувальна практика. У цьому випадку фахівець зростає професійно: набирається досвіду, напрацьовує власну клієнтуру, підвищує кваліфікацію. По-друге, наукова та викладацька кар'єра. Захищаючи дисертацію, лікар створює і підтримує ім'я в науковому світі, займається дослідженнями, відкриває нові способи лікування. По-третє, адміністративний шлях. У цьому випадку є перспектива отримати посаду завідувача відділенням клініки, а в майбутньому - і її керівника.

Щоб стати лікарем, знадобиться майже 10 років. Перші з них підуть на отримання базової медичної освіти у вищому навчальному закладі. Програма вкрай насичена: доведеться опрацювати багато спеціальної літератури і освоїти колосальний обсяг інформації, вивчити фізіологію людини, особливості будови організму, сотні різних захворювань та методи їх лікування. Навчання невіддільне від практики: вас чекають години в анатомічному відділенні, робота в якості молодшого та середнього персоналу в клініках. На старших курсах студенти, як правило, визначаються з подальшою спеціалізацією.

Диплом про вищу освіту ще не дає права вести самостійну трудову діяльність в якості лікаря. Для цього потрібно додатково закінчити інтернатуру або ординатуру. І навіть на цьому навчання не припиняється, адже кожен лікар повинен вчитися постійно. Медицина постійно розвивається, з'являються нові матеріали, технології. Потрібно постійно підвищувати свою кваліфікацію, щоб залишатися затребуваним фахівцем.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ