Що ж робити, якщо ви зрозуміли, що провалюєте співбесіду? Потрібно навести в думках порядок і розпочати рятувальну операцію! Звичайно, якщо ви дійсно зацікавлені в вакансії.

Рятуючи ситуацію, потрібно бути наполегливим. Помилки допускати не можна, але потрібно вміти відразу їх виправляти. По суті в цьому криється весь секрет порятунку невдалої співбесіди. У цій статті ми опишемо чотири способи, які допоможуть вам вийти з непростої ситуації, що склалася в ході інтерв'ю.

1.Принесіть вибачення.

Це стосується навіть тих ситуацій, коли ви по суті праві. Наприклад, ви не встигли вчасно прийти на співбесіду, тому що рекрутер повідомив вам адресу іншого офісу. Відповідно, вам знадобився час, щоб дістатися до потрібного. Насправді вашої вини в цьому немає, помилився інтерв'юер. Однак якщо ви візьмете провину на себе і вибачитеся, то викличите симпатію рекрутера.Якщо запізнення викликано вашою помилкою, то це недобре, однак не критично. Чесно зізнайтеся, чому запізнилися, і принесіть щирі вибачення.

2.Виправте себе.

У випадку якщо ви потрапили в дуже незручне становище на інтерв'ю, то вам доведеться зробити вигляд, що ви й самі не знаєте, про що говорите. Наприклад, незважаючи на знання вірної відповіді, ви дали неправильну. Поправте себе. І якщо навіть ви усвідомили свою помилку через двадцять хвилин, скажіть: «Вибачте, але я зрозумів, що дав неправильну відповідь на ваше питання про... насправді мені варто було б відповісти...».

Завдяки цьому прийому ви покажете, що вмієте відповідати за свої слова і виправляти свої помилки, нехай навіть через деякий час. Припустимо поправити себе і після інтерв'ю за допомогою електронної пошти. Це в будь-якому випадку зіграє вам на руку.

3.Посмійтеся над собою.

Якщо ви допустили якусь помилку, спробуйте виправити ситуацію за допомогою гумору. Посмійтеся над своєю помилкою і пожартуйте з цього приводу. Таким чином прикрі помилки можна перетворювати в іскрометні жарти.Наприклад, ви переплутали ім'я інтерв'юера. У такій ситуації варто сказати: «Ох, вибачте, я погано запам'ятовую імена. Коли я був студентом, я працював в Макдональдсі, там люди використовують імена тегів, тож тепер у мене труднощі із запам'ятовуванням імен. До великого щастя, бухгалтерський облік не передбачає роботу з іменами». Якщо у вас виходить сміятися над собою, то ви демонструєте гострий розум і свою гнучкість. У будь-якому разі це стане в нагоді. Наприклад, якщо справи будуть йти погано, то ви обов'язково розкажіть смішну історію. І це багато чого варте.

 4.Будьте впевненим і спокійним.

Дійте за будь-яких обставин, навіть якщо, на вашу думку, інтерв'ю вже не врятувати. Без паніки. Глибоко вдихніть, повільно видихніть, зробіть ковток води і продовжуйте відповідати на питання. Пам'ятайте, що людина часто буває дуже самокритичною. Часом те, що для нас провал, рекрутер знаходить вельми привабливим.

Якщо інтерв'юер відразу не оголосив результат співбесіди (але ви вважаєте, що воно було невдалим), тоді треба вживати заходів і після співбесіди.

Як врятувати себе після інтерв'ю

Єдине, що залишається робити, – знову виходити на контакт з рекрутером. Але не варто занадто довго відтягувати цей момент, оскільки може виявитися занадто пізно.

 Деякі роботодавці спеціально не передзвонюють кандидатів, щоб дочекатися дзвінка від них – це доказ зацікавленості у вакансії і готовність щось робити, заради проходження співбесіди та успішного отримання посади.

Лист або дзвінок

Наївно вважати, що дзвінок після співбесіди – прояв настирливості. Насправді зворотний зв'язок однаково цінний з обох сторін. На жаль, але інтерв'юери часто не передзвонюють, проте кандидати ще рідше використовують цей інструмент нагадування про себе. В реальності завдяки дзвінку або листу ви можете отримати роботу, про яку вже не мрієте.

Розмовляючи з рекрутером або складаючи лист, поряд з вдячністю, вкажіть:

  • всі ваші помилки під час співбесіди;
  • справді важливі факти про вас, які ви з якихось причин не повідомили.

В ідеалі ви повинні відправити лист на персональній e-mail рекрутера. Але якщо ви його не знаєте, то без сумнівів відправляйте лист на загальний e-mail організації, але вкажіть, що воно призначене для вашого інтерв'юера.

Якщо ви вирішили подзвонити, то заздалегідь складіть план бесіди, напишіть конкретні фрази. Така підготовка необхідна, адже у вашому розпорядженні виявиться всього пара хвилин, протягом яких ви повинні отримати інформацію, і врятувати своє становище. Може трапитися і так, що інтерв'юер зателефонує вам сам, тому чим раніше ви підготуєтеся до розмови, тим краще.

До речі, телефонувати або надсилати лист краще без запізнення. В ідеалі – через пару годин після інтерв'ю. Однак якщо ви вже втратили час, то краще все одно подякувати, ніж не робити цього зовсім.

З'ясуйте причину відмови

Якщо вам все-таки не вдалося виправити ситуацію, обов'язково запитайте, чому рекрутер вирішив не довіряти вам роботу. Ці відомості допоможуть вам в майбутньому, а вчинок доведе серйозність вашого настрою.

Невдачі повинні служити вам в якості джерела цінного досвіду. Не впадайте в депресію, якщо вас не взяли на роботу. Краще займіться аналізом того, чому це сталося, і почніть підготовку до нової співбесіди.