Всесвітня «павутина» зі своєю появою значно полегшила претендентам процес пошуку роботи. Однак, з іншого боку, в Інтернеті дуже багато різних сайтів, і пошук вакансій забирає багато часу. Для успішного пошуку роботи потрібно використовувати найбільш ефективні інструменти та задіяти можливості Інтернету повною мірою.

1. Сайт державної служби зайнятості.

Офіційний сайт державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості», де постійно оновлюється база вакансій по всій Україні.

2. Сайти з пошуку роботи.

Бувають як загальними, так і спеціалізованими. На деяких із них координати роботодавців є загальнодоступними. Однак на більшості job-сайтів такої можливості немає: ви можете лише відреагувати на вакансію за допомогою розміщеного на цьому сайті вашого резюме. Роботодавці можуть також самі запрошувати вас на співбесіду, знайшовши ваше резюме через пошук за ключовими словами (тут дуже важливо правильно скласти своє резюме).

Деякі сайти публікують оригінальні вакансії, інші ж збирають оголошення роботодавців і кадрових агентств з безлічі інших job-сайтів, спрощуючи ваше завдання.

3. Сайти друкованих видань, що публікують вакансії.

Такі видання можуть бути як спеціалізованими (призначеними для пошуку роботи), так і неспеціалізованими  (коли у виданні є новини та статті різної тематики, а вакансії просто публікуються поряд з іншими оголошеннями і рекламою або зібрані в окремому розділі, присвяченому роботі). Це можуть бути як газети, так і журнали. Проте, не завжди електронна версія видання може повністю замінити свій паперовий оригінал.

4. Форуми з пошуку роботи.

На таких форумах роботодавці розміщують свої вакансії, а шукачі пропонують свої послуги. Форуми хороші тим, що на них можуть публікуватися вакансії, яких немає в інших джерелах. До того ж, там є можливість безпосередньо поспілкуватися з HR-менеджерами. Для можливості залишати повідомлення на таких форумах, зазвичай, потрібна реєстрація.

5. Сайти кадрових агенцій.

Найчастіше агенції дублюють свої вакансії в Інтернеті та друкованих виданнях. Але далеко не завжди. Тому ці сайти можуть також виявитися цінним джерелом інформації.

6. Сайти компаній.

Як правило, на них набагато менше відвідувачів, ніж на інших. Тому, якщо вакансія не дублювалася в інших джерелах і не є застарілою, у вас хороший шанс якщо не працевлаштуватися, то, як мінімум, бути поміченим серед відносно невеликої кількості кандидатів. Координати відділів персоналу на сайтах компаній можуть бути як доступні, так і відсутні. В останньому випадку вам доведеться або заповнювати анкету, або завантажити своє резюме.

7. Соціальні мережі

Бувають як загального плану, так і професійними. Використовувати можна і ті, і інші. Можуть бути як ефективні, так і не дуже. Для ефективного використання соціальних мереж необхідно, по-перше, вступити до групи, об’єднану пошуком роботи, по-друге, написати всім своїм знайомим про те, що ви шукаєте роботу та поставити статус «Шукаю роботу», по-третє, шукати роботу через професійні спільноти.

Коли ви бачите якусь вакансію в Інтернеті, звертайте увагу на дату її розміщення: вона не повинна бути застарілою.

І ще один важливий аспект. Якщо ви знайшли в Інтернеті цікаву для вас вакансію в компанії або кадровій агенції, куди ви вже відправили нещодавно своє резюме, не соромтеся і не лінуйтеся відправити його повторно. Справа в тому, що потік резюме в HR-відділах і рекрутингових агенціях дуже великий, і про вас легко могли забути. Тільки не забудьте при цьому докласти до листа правильно складений супровідний лист і вказати назву вакантної посади в темі листа.

Успіху в пошуку роботи!