оп

Днями за сприяння Лисянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості та за підтримки відділу освіти райдержадміністрації відбулося  інтерактивне заняття – засідання  клубу для старшокласників  «Моя професія». У заході взяли участь 27 учнів 9-х класів Лисянського навчально-виховного комплексу  «ЗОШ № 1 гімназія». 

Клуб «Моя професія» – це профорієнтаційний проект для школярів, який передбачає проведення лекцій, інтерактивних занять,  майстер-класів, тренінгів та екскурсій. Мета проекту - допомогти молоді зрозуміти тонкощі різноманітних професій і зробити свідомий вибір свого професійного майбутнього.

Під час засідання клубу провідний фахівець з профорієнтації Олексій Михайлов за допомогою яскравої презентації та наведення прикладів цікавих історичних фактів,   розповів дітям про еволюцію деяких професій. Поділившись на підгрупи, старшокласники активно долучалися до дискусії та висловлювали своє бачення можливого зникнення тих чи інших професій, які втрачають свою актуальність на ринку праці та прогнозували появу нових, які будуть затребувані роботодавцями.

Для прикладу, можна згадати про результати проведеної роботи фахівців із Оксфорда, які опублікували у 2013 році дослідження «Майбутнє зайнятості», в якому визначили, які професії автоматизуються протягом 20 роківЗа прогнозами дослідників, близько 47 % спеціальностей виконуватимуться машинами. З імовірністю в 99 % зникне необхідність в страхових агентах, бібліотекарях, брокерах і кредитних фахівцях, годинникарях, охоронцях, касирах та офіціантах.

«Разом зі школярами ми визначили фактори, що впливають на процеси зникнення професій та дійшли висновку, що в майбутньому при виборі професійного шляху, слід прораховувати такі особливості та робити свій вибір у напрямку прогресуючих видів діяльності й ставати активними учасниками еволюції професій», - зазначив Олексій Михайлов, завершуючи інтерактивне заняття.

Лисянська районна філія ОЦЗ