Багато хто уявляє роботу астронома, як постійне спостереження за зірками. Це не зовсім так: левова частка робочого часу йде на зіставлення і аналіз отриманих даних.     За декількома днями спостережень слідують місяці теоретичної роботи. За допомогою комп'ютерів астрономи складають зоряні карти, прораховують траєкторії переміщень небесних тіл. Конкретна робота залежить від спеціалізації астронома. Як і в будь-якій науці, в астрономії існує безліч напрямів: космологія, небесна механіка і зоряна динаміка, астрофізика, радіоастрономія, фізика галактик, зірок, астрономічне приладобудування.

Cпецифіка роботи астрономом:

Астрономія - одна з наук, де результати видно не відразу. Така робота не підходить "спринтерам", яким важливо бачити щоденні плоди своєї професійної діяльності.

Особисті якості:

Інтерес до науки і відкриттів.

Перспективи професії астронома:

Кар'єрний шлях астронома такий же, як і в будь-якій іншій сфері науки: навчання у ВНЗ, аспірантура, наукова робота. З отриманням нового наукового звання росте і кваліфікаційний розряд, від якого, в першу чергу залежить зарплата.

Профільна освіта:

Технічні вищі навчальні заклади не готують астрономів (у педагогічних є спеціальність вчитель фізики, астрономії),  професійних астрономів готують в національних університетах - Одеському, Київському, Харківському і Львівському. Після четвертого курсу майбутні фахівці отримують ступінь "бакалавра фізики", а якщо продовжать навчання  - фахівця або магістра астрономії.