оп

Актуальною темою сьогодення є тіньовий ринок праці: нелегальна зайнятість населення та виплата заробітної плати у «конвертах». Тож з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед безробітних громадян щодо питань захисту трудових прав та недопущення випадків нелегальної зайнятості, Катеринопільською районною філією Черкаського обласного центру зайнятості спільно з фахівцями місцевого відділення обслуговування населення Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області було проведено семінар «Легальна зайнятість» для 14 пошукачів роботи.

Провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський ознайомив учасників з актуальними вакансіями району, передумовами виникнення такого явища, як нелегальна зайнятість та видами незадекларованої праці.

Під час виступу Олександр Палубінський наголосив, що: «На жаль, чимало людей доволі толерантно ставляться до «тіньової» зайнятості і до такої ж заробітної плати. Проте, влаштовуючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що зазначені явища – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки перш за все для самого працівника. Погоджуючись на такий ризикований крок, працівник позбавляється можливості отримувати гідну пенсію у майбутньому, втрачає гарантії на безпечні, здорові умови праці, відпочинок, оплату лікарняного, страхових виплат у разі нещасного випадку на виробництві чи профзахворювання, допомогу по безробіттю тощо».

Провідний фахівець відділення Алла Шевчук проінформувала присутніх про порядок призначення пенсії по досягненню особою пенсійного віку, зокрема на пільгових умовах, а також розповіла про вплив рівня заробітної плати та здобутого страхового стажу на розмір пенсійного забезпечення. Водночас Алла Шевчук ознайомила учасників з сучасними електронними сервісами контролю за сплатою роботодавцем єдиного соціального внеску.

У свою чергу, пошукачі роботи цікавилися порядком регулювання трудових відносин між працівником і працедавцем, інформацією щодо можливості «купівлі» страхового стажу тощо. На ці та інші питання кожен отримав кваліфіковане роз’яснення від фахівця.

Катеринопільська районна філія ОЦЗ