Напередодні Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, на базі Кам'янської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості було проведено засідання клубу для 18 безробітних «Живи і працюй в Україні».

У засіданні клубу взяли участь члени мультидисциплінарної групи щодо протидії торгівлі людьми у Кам'янському районі: представники відділення поліції, бюро безоплатної правової допомоги та інспектор праці.

Основна мета заходу - підвищення обізнаності громадян щодо їх прав та гарантій в трудових відносинах, підвищення мотивації до легальної зайнятості та недопущення порушень з боку роботодавців. 

Під час зустрічі учасники мультидисциплінарної групи, яка створена та працює при районній державній адміністрації, ознайомили безробітних з ризиками працевлаштування та торгівлею людьми за кордоном, а також розповіли про можливі види шахрайства на ринку праці та порадили, як їх уникнути.

Директор районної філії Тетяна Бурдєєва акцентувала увагу присутніх на безумовних перевагах легального оформлення трудових відносин, а саме: наявність страхового стажу, соціальні гарантії, своєчасна та в повному обсязі виплачена заробітна плата, можливість захисту трудових прав у судах тощо. Окрім цього, директор філії поінформувала учасників клубу про актуальні вакансії на місцевому ринку праці, про послуги професійної орієнтації, професійного навчання та детально розповіла про реалізацію допомоги служби зайнятості в організації самозайнятості.

«Кожен громадянин повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин - це забезпечує право на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсація тимчасової непрацездатності», - наголосила Тетяна Бурдєєва.

   Захід пройшов у форматах міні-лекції та дискусії. З боку безробітних відчувалась зацікавленість до питань, що обговорювались. 

Обізнаність громадян щодо переваг легальної зайнятості підвищить мотивацію до офіційного оформлення трудових відносин, що, у свою чергу, додасть впевненості у майбутньому.

 

Кам'янська районна філія ОЦЗ