оп

На жаль, не кожен з нас задоволений власною професією. Думки про зміну професії часто виникають у багатьох людей. Багато людей в зрілому віці усвідомлюють, що в їхньому житті не вистачає, наприклад, творчості. Їм просто необхідно додати креативності у свою професійну діяльність. Однак, чим старше стає людина, тим складніше їй наважитися на зміни. І навіть якщо посада або професія її не влаштовує, то вона може побоятися настільки кардинально змінювати звичний устрій життя.  Більш того, деякі люди не можуть зважитися змінити професію в 40-50 років, навіть якщо зміна не буде настільки кардинальної. У них просто не вистачає сил і сміливості щось змінити. Причин цьому багато – це може бути і боязнь втратити джерело доходу, і сумніви у виборі нової професії. Люди нічого не змінюють, але при цьому залишаються нещасними на колишній роботі. Але зміна професії у зрілому віці – це можливо. Труднощі будуть, однак вони варті того, щоб позбутися від ненависної посади. Якщо ви виберете дійсно те, що вам подобається, то будете відчувати свободу і спокій.

Щоб зрозуміти, чи потрібно зважуватися на серйозні зміни у своїй кар’єрі, варто звернути увагу на свій стан. Ось декілька причин, які свідчать про необхідність щось змінювати у своїй професійній діяльності:

  • вам нудно на роботі;
  • ви не бачите подальших перспектив зростання, вам здається, що ви вже досягли всього у цій галузі;
  • ви не читаєте літературу за фахом;
  • ви стали помічати, що під час роботи часто відволікаєтесь на сторонні думки;
  • стан здоров’я погіршився, вас мучать неврози і панічні атаки, не виходить самостійно вийти з депресії;
  • кожен день ви через силу йдете на роботу.

Ці симптоми можуть бути пов’язані з втомою або стресом. Щоб не переплутати і не кинути свою посаду передчасно, необхідно точно визначити причини появи симптомів.

Зміна професії у  40-50 років – це серйозний крок. Чим пізніше людина усвідомлює, що в житті потрібно щось змінювати, тим складніше їй буде це зробити. І це природно, адже в своїй галузі ви вже досягли певних успіхів, стали професіоналом, а тут потрібно знову відчути себе новачком. Для багатьох дорослих людей необхідність прийти в новий колектив, де їх будуть сприймати як молодих стажерів, є причиною страху і паніки. Часто побоювання викликає і керівництво, яке може відмовити в роботі зрілій людині без досвіду. Однак, якщо ви дійсно прийняли це рішення, то треба йти до кінця, не звертати уваги на ризик знову опинитися новачком.