Для визначення професій, які вам подобаються, пропонуємо ознайомитися із класифікацією професій за метою. Про поділ професій за предметом праці (типи "Людина-природа", "Людина-знакова система", "Людина-художній образ", "Людина-людина", "Людина-техніка") ми розповідали раніше.

Залежно від мети праці можна виділити три класи професій:
гностичні: розпізнати, розрізнити, оцінити, перевірити (санітарний лікар, літературний критик, контролер, товарознавець, експерт, слідчий, аудитор);

перетворюючі: обробити, перемістити, організувати, перетворити (водій, художник, викладач, менеджер, слюсар, кравець, токар);

пошукові: винайти, вигадати, сконструювати (закрійник, дизайнер, селекціонер, письменник, вчений).

Гностичні професії вимагають від працівника виразної пізнавальної активності, стійкої уваги, спостережливості, інтересу до властивостей певних об’єктів. Перетворюючі професії вимагають схильності до практичного впливу на навколишнє середовище, інтересу до процесів і результатів. Пошукові професії пов’язані з інтересом до інновацій, творчим мисленням і уявою. 

Тож вам потрібно визначитися, який із цих класів професій вам до душі та чи маєте ви відповідні йому якості, оцінити свої здібності, психологічні особливості, стан здоров'я та можливість подальшого працевлаштування.