Сучасні жінки відіграють вагому роль у розвитку нашої країни. На жаль, суто «жіночими» сферами діяльності в Україні стали саме ті, де рівень оплати праці поки що залишається невисоким, а серед політикуму та керівників у великому промисловому бізнесі – жіночі обличчя, поки що, бачимо скоріше як виняток...

Не оминає жіноцтво й проблема безробіття. Значна частина представниць прекрасної статі шукає кращої долі за межами України, тому служба зайнятості докладає максимум зусиль задля поліпшення становища жінок на вітчизняному ринку праці та їхнього правового і соціального захисту.

Так, нещодавно для 17 жінок, які перебувають на обліку у Золотоніській міськрайонній філії Черкаського обласного центру зайнятості було проведено семінар «Жінка на ринку праці» за участю представників місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Мета заходу - обговорити позицію жінки на сучасному ринку праці, надати допомогу у визначенні професійних планів, побудові стратегії пошуку роботи та ознайомити жінок з деякими нормами трудового законодавства, які передбачають спеціальні умови при прийнятті на роботу, а також розглянути такі питання, як заборона на звільнення, відпустки для вагітних жінок та жінок з дітьми тощо.

Під час семінару профконсультант міськрайонної філії Надія Журавльова розповіла про стан ринку праці в регіоні та ознайомила з актуальними вакансіями. Разом із учасниками семінару Надія Журавльова проаналізувала перспективи розвитку кар’єри в житті жінки. Окрім цього безробітні отримали поради щодо набуття впевненості у власних силах, підвищенні рівня самооцінки та ознайомилися з оптимальними моделями поведінки при вирішенні життєвих перешкод, пов’язаних з пошуками роботи. «Важливо пам’ятати, що у складній ситуації жінка не залишається віч-на-віч зі своїми проблемами під час пошуку роботи, адже фахівці служби зайнятості завжди готові прийти на допомогу та надати комплекс послуг зі сприяння у працевлаштуванні, в тому числі і з залученням соціальних партнерів», - наголосила профорієнтатор міськрайонної філії.

Не залишились поза увагою і питання законодавства про працю, яким закріплені гарантії трудових прав жінок. Юрист місцевого центру Тетяна Жалобна поінформувала присутніх про дотримання трудових прав і гарантій для працюючих жінок, зокрема, у частині оплати праці, безпечних умов праці, надання відпусток. Разом з тим, вона окреслила дієві шляхи створення належних умов для забезпечення жінкам та чоловікам рівних можливостей у трудовій діяльності. 

Цього ж дня, слухачі семінару отримали правові консультації та юридичні поради в діючому на базі Золотоніської міськрайонної філії дистанційному пункті доступу до безоплатної правової допомоги. Питання, які турбували жінок стосувалися переважно трудового права.

Золотоніська міськрайонна філія ОЦЗ